شرایط بازگشت کالا


شرایط بازگشت کالا


فروشگاه اینترنتی داتیس ابزار به عنوان بزرگترین فروشگاه تخصصی ابزار، رضایتمندی و آسودگی خاطر مشتریان را به عنوان اولویت اصلی خود دانسته و در راستای کسب اطمینان مشتریان گرامی، شرایط بازگشت کالا تا ۷ روز را برای تمامی کالاهای خود بجز کالاهای دارای شرایط گارانتی اصالت و سلامت فیزیکی و کالاهای هدیه در نظر گرفته است. هدف اصلی داتیس ابزار تحویل کالای سالم و منطبق بر نیاز مشتری است و برای این منظور همه کالاهایی که توسط داتیس ابزار ارائه می شوند دارای گارانتی اصالت و سلامت فیزیکی هستند. زمانی یک محصول واجد شرایط گارانتی اصالت و سلامت فیزیکی در نظر گرفته می شود که از لحاظ ظاهری و فنی بررسی شده و مورد تایید باشد. محصولات مصرفی نیز شامل این گارانتی می شوند.

شرایط استفاده از مهلت ۷ روزه بازگشت

۱- وجود مشکل فنی

وجود مشکل فنی باید حداکثر ظرف ۷ روز از دریافت کالا به فروشگاه اطلاع داده شود.
ایراد فنی مربوطه نباید ناشی از استفاده نامناسب و عدم رعایت موارد ایمنی و موارد مندرج در راهنمای بکارگیری کالا باشد
در طول مدت استفاده از کالا باید کارتن و تمام متعلقات کالا به خوبی نگهداری و به هنگام بازگشت، سالم عودت داده شوند.
در صورتی که کالا و کارتن آن در اثر استفاده مشتری مخدوش شود شامل گارانتی بازگشت کالا نمی شود.

۲- در صورت مغایرت محصول با سایت

وجود مغایرت با سایت باید حداکثر ظرف ۲۴ ساعت به فروشگاه اعلام گردد و در غیر این صورت، امکان بازگشت محصول وجود ندارد.
تصاویر محصول در سایت صرفا جنبه تزیینی داشته و در صورت مغایرت محتویات جعبه یا ظاهر محصول با تصاویر سایت مسئولیتی متوجه فروشگاه نخواهد بود.
در صورتی که مغایرت بدون باز کردن جعبه قابل تشخیص باشد خریدار باید از باز کردن جعبه خودداری کند و در صورتی که مغایرت پس از باز کردن جعبه مشخص شود مشتریان محترم باید جعبه و تمام موارد داخل کارتن را برای بازگشت بخوبی نگهداری نمایند.
در صورتی که کالا و کارتن آن در اثر استفاده مشتری مخدوش شود شامل گارانتی بازگشت کالا نمی شود.

۳- در صورت انصراف از خرید

در صورت انصراف از خرید مراتب حداکثر ظرف ۷ روز به فروشگاه اطلاع داده شود تا هماهنگی ها انجام شود.
انصراف از خرید تنها برای کالاهایی که باز نشده باشند و از حالت اولیه و پلمپ و وکیوم خارج نشده باشند امکان پذیر است.
در صورت فروش کالا به همراه هدیه باید کالا به همراه هدیه ارسالی و به صورت کامل به فروشگاه بازگردانده شود.
هرگونه تغییر در کالای دریافتی فرصت استفاده از این سرویس را از بین می برد.

۴- آسیب در اثر حمل

ظرف مدت ۲۴ ساعت باید به فروشگاه اطلاع داده شود.
در صورت مشاهده آسیب مشهود در سفارش باید مشتری از تحویل کالا خودداری نماید.
لازم است کارتن و متعلقات به خوبی نگهداری شوند و مشتری از تغییر در آن ها جدا خودداری نماید.
در صورتی که کالا و کارتن آن در اثر استفاده مشتری مخدوش شود شامل گارانتی بازگشت کالا نمی شود.

اگر کالا دارای شرایط استفاده از مهلت ۷ روزه بازگشت باشد می توان کالای خریداری شده را طبق ضوابطی که در ادامه توضیح داده می شود بازگرداند.

نحوه بازگشت کالا

فرم بازگشت کالا موجود در پاکت همراه سفارش را تکمیل کرده و همراه بسته بازگشتی ارسال نمایید. ارسال این فرم نیز الزامی است.
محموله بازگشتی را حتما با پست سفارشی ارسال کرده و رسید پستی آن را همراه بسته بازگشتی ارسال نمایید. ارسال این رسید الزامی است.
مشتریان ساکن تهران محموله بازگشتی خود را از طریق پیک و با هماهنگی با داتیس ابزار ارسال نمایند.
برای ارسال باید کالا در جعبه اصلی به خوبی بسته بندی شود و لوازم جانبی و همه اقلام همراه از قبیل کابل، باتری، دفترچه راهنما، کیف، کارت گرانتی، بند، مته، تیغ اره و … همراه با کالای اصل ارسال گردد.
همچنین اگر همراه کالا هدیه باشد بازگرداندن هدیه نیز الزامی خواهد بود.
کالای خریداری شده را همراه فاکتور داخل پاکت یا کارتن جداگانه ای قرار دهید. برچسب زدن یا نوشتن توضیحات یا هر علامت و یا نشانه ای که موجب پاره شدن یا مخدوش شدن کالا و یا کارتن آن شود شرایط ضمانت بازگشت را از بین می برد.

محتویات محموله بازگشتی: کالای مورد نظر و اقلام همراه در کارتن سالم محصول، کالای هدیه، فرم تکمیل شده درخواست بازگشت کالا، رسید هزینه پستی

توجه: عودت کالای دارای کارت گارانتی که در زمان خرید در فرم تسویه حساب توسط خریدار درخواست ممهور کردن کارت گارانتی داده شده باشد به هیچ عنوان امکان‌پذیر نخواهد بود.

هزینه بازگشت کالا

اگر ایراد فنی کالا، آسیب فیزیکی و یا مغایرت محصول با اطلاعات سایت توسط کارشناسان داتیس ابزار تایید شود، هزینه بازگرداندن کالا بر عهده داتیس ابزار خواهد بود.
در صورت انصراف از خرید و یا عدم تایید مسئله بازگشت توسط کارشناسان داتیس ابزار هزینه بازگرداندن کالا بر عهده مشتری خواهد بود.
هزینه پستی بازگشت کالا توسط مشتری پرداخت می شود و بعد از بررسی کالا توسط کارشناسان داتیس ابزار در صورتی که هزینه بر عهده داتیس ابزار باشد این مبلغ به مشتری بازگردانده می شود.
در هنگام بازگشت کالا حتما رسید هزینه پست را در بسته قرار دهید.

نکات تکمیلی

قبل از بازگرداندن کالا حتما با داتیس ابزار تماس گرفته و هماهنگی های لازم انجام شود. در غیر این صورت کالای بازگشتی شامل ضمانت ۷ روزه بازگشت کالا نمی شود.
داتیس ابزار مسئولیتی در قبال اطلاعات روی کارت و داخل بروشور محصولات نداشته و مسئولیت اطلاعات مذکور با شرکت تولیدکننده آن محصول است.
کالای بازگشتی شما تا حداکثر ۳ روز کاری بعد از دریافت توسط داتیس ابزار بررسی می شود و تایید یا رد شرایط بازگشت کالا به اطلاع شما خواهد رسید.
شما می توانید پس از تایید کارشناسان داتیس ابزار یکی از گزینه های بازگشت وجه کالای خریداری شده یا تعویض آن با کالایی دیگر را انتخاب کنید.
در صورت تایید کارشناسان داتیس ابزار و انتخاب بازگشت وجه توسط مشتری، حداکثر تا ۴۸ ساعت پس از تایید بازگشت وجه انجام می شود.